SON DAKİKA

Rusya, Suriyeli Kürtleri kongreye çağırdı

Rusya’nın, kasım ortasında düzenlemeyi planladığı ‘Suriye halklarının kongresi’ne Rojava’daki Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu yetkililerini de davet ettiği açıklandı.

Bu haber 31 Ekim 2017 - 15:03 'de eklendi

Rusya’nın Suriye’de barış için düzenlenmesi planlanan ‘Suriye halklarının kongresi’ne Rojava’daki Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu yetkililerini de davet ettiği belirtildi.

Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu’na danışmanlık yapan Badran Jia Kurd, Reuters’a açıklamasında Rusya’dan davet aldıklarını söyledi. Kurd, “Meseleyi gözden geçiriyoruz ve tavrımız şu ana dek olumlu” diye konuştu.

Rusya yönetimi, Suriye’de barış süreci kapsamında ‘Suriye halklarının kongresi’ düzenlemek yönünde girişim başlatmıştı. İlk olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açıkladığı kongrenin mümkün olan en geniş katılımla, kasım ortasında Soçi’de düzenlenmesi planlanıyor. (DUVAR)

Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz.gaziosmanpaşa evden eve nakliyatbahçelievler evden eve nakliyatkağıthane evden eve nakliyatuluslararası evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyathalkalı evden eve nakliyat