SON DAKİKA

HDP’nin yeni eş genel başkanı Serpil Kemalbay

Bu haber 20 Mayıs 2017 - 19:35 'de eklendi

HDP’de milletvekilliği ve parti üyeliği düşürülen Figen Yüksekdağ’ın yerine Serpil Kemalbay yeni Eş Genel Başkan seçildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 3. Olağanüstü Kongresi’nde, milletvekilliği ve parti üyeliği düşürülen Figen Yüksekdağ’ın yerine yeni eş genel başkan olarak Serpil Kemalbay seçildi.

Yüksekdağ’ın vekilliğinin düşürülmesi ardından Serpil Kemalbay, eş başkanlık görevine vekaleten getirilmişti. Kemalbay, Çalışma Yaşamı ve Emekten Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütüyordu.

Serpil Kemalbay kimdir?

Evrensel’de yer alan habere göre, Ardahan doğumlu olan Serpil Kemalbay, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Kemalbay, Sosyalist Dayanışma Platformu içinde yer aldı.

1997’de Dayanışma Evlerinin kurucuları arasında yer alan Kemalbay, 2007’de güvencesiz işçilerin örgütlenmesi ve hakları için çalışan Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası’nın (BATİS) İstanbul’da ve Trakya’da çalıştı.

Sendikalarda iş güvenliği ve işçi sağlığı üzerine, özellikle kadın işçilerin hakları konusunda danışmanlık yapan Kemalbay, 7 Haziran 2015 seçimlerinde HDP’nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz.gaziosmanpaşa evden eve nakliyatbahçelievler evden eve nakliyatkağıthane evden eve nakliyatuluslararası evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyathalkalı evden eve nakliyat