SON DAKİKA

Erdoğan: Elalem demokrasisini büyütürken siz darbe peşinde koştunuz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kastamonu’da toplu açılış töreninde

Bu haber 22 Mart 2017 - 16:01 'de eklendi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kastamonu’da toplu açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan bölüm şöyle:

“REFERANDUM 15 TEMMUZ’UN İNTİKAMIDIR”

“Tüm yenilmez sandıkları donanmalarıyla topraklarımızı işgale gelmişlerdi. Bugün de terör örgütleriyle iş birliği yaparak, ekonomiyi, diplomasiyi silah gibi kullanarak aynısını yapıyorlar. Bunun için diyoruz ki, 16 Nisan yeni bir çıkıştır. Yeni bir direniştir. Bunun için 16 Nisan, 15 Temmuz’daki direnişin neticeye ulaştırılmasının adıdır. Onun adeta intikamıdır buna hazır mıyız?

“Kastamonu, 16 Nisan’da büyük Türkiye için “Evet” mi? Müreffeh Türkiye için “Evet” mi? (Evet sesleri) Maşallah. Kastamonu bu ülkenin hangi mücadelesine destek verdiyse, oradan zaferle ayrıldık. İnşallah 16 Nisan’da ülkemizi aydınlık bir geleceğe hep birlikte taşıyacağız.

“NİÇİN SANDIĞA GİDİYORUZ BİLİYORSUNUZ DEĞİL Mİ?”

“16 Nisan’da niçin sandık başına gittiğimizi biliyorsunuz değil mi? Sizler, öyle “Hayır” diyenler gibi körü körüne sandığa gitmiyorsunuz değil mi? Ne yaptığımızı, niçin yaptığımızı bilerek tercihimizi yapıyoruz değil mi?

“TERÖRİSTLER HAYIR DİYOR, TAMAM MI?”

“Gerçekten Türkiye için tarihi bir yol ayrımındayız. Kimler “Hayır” diyor? Söyleyeyim. Kandil’deki teröristlerin başları “Hayır” diyor. PKK terör örgütü “Hayır” diyor. Değerli kardeşlerim, FETÖ’cüler “Hayır” diyor, tamam mı?

“PEYGAMBERİMİZ NE DİYOR BİLİYOR MUSUNUZ?”

“Buradan çok önemli bir noktaya geliyorum. Sevgili peygamberimiz ne diyor biliyor musunuz? Kişi sevdikleriyle beraberdir. Bunlar Kandil’i sevdiklerine göre Kandil ile beraberler. FETÖ’cülerle beraberler. Bunların 15 Temmuz’da ne yaptıkları belli değil mi, ülkemizi bölmeye çalışmadılar mı?

“BAK 25 GÜN KALDI”

“Bak 25 gün kaldı, üç hafta. Kardeşlerim, bu halk oylamasında Türkiye’nin yeni yönetim sistemiyle ilgili tercihimizi ortaya koyacağız. Ya mevcut sistemle devam edeceğiz, ya da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçeceğiz.”

Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz.gaziosmanpaşa evden eve nakliyatbahçelievler evden eve nakliyatkağıthane evden eve nakliyatuluslararası evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyathalkalı evden eve nakliyat